Добредојдовте на нашата веб-сајтови!
 • CNC Slant Lathe Machine TCK50A

  CNC Slant Lathe Machine TCK50A

  Краток опис:

  Product main features: Higher accuracy Taiwan linear guideways Higher speed spindle unit,optional homemade spindle Higher rigidity cast iron Integrated automatic lubrication One-piece casting slant bed cnc lathe Model Unit TCK50A Max.swing over bed mm 560 Max.swing over cross slide mm 260 Max.workpiece length mm 350/500 Spindle unit mm 200 The spindle nose(optional chuck)   A2...

 • CNC Slant Bed Lathe Machine TCK36 TCK46

  CNC Slant Bed Lathe Machine TCK36 TCK46

  Краток опис:

  Product features: 45 degree slant bed High rigidity cast iron High accuracy Taiwan linear guide ways The machine is suitable for automobile, motorcycle, electronics, aerospace, military, oil and other industries, for rotary parts of conical surface, circular arc surface, surface and various inch screw thread batch, efficient, high precision automatic processing, with 45 degrees high rigidity of...

 • CNC Slant Bed Lathe TCK6336 TCK6340 TCK6350

  CNC Slant Bed Lathe TCK6336 TCK6340 TCK6350

  Краток опис:

  Application: This machine is applicable to automobile, motorcycle, electronics, aerospace, military, oil and other industry. It could turn the conical surface, circular arc surface, end face of the rotary parts, could also turn various metric and inch threads etc, with higher efficiency and higher precision in bulk. The main performance characteristics: 1.45 degrees slant bed CNC lathe 2.Higher...

 • Аранжман кревет ЦПУ Струг машина TC4558

  Аранжман кревет ЦПУ Струг машина TC4558

  Краток опис:

  Описите на стока TC алатка серија машина е хоризонтален ЦПУ струг со наклон од 45 степени на креветот, што е редовна контрола на серво со две осовини (хоризонтална оска X, Z надолжна оска). На ЦПУ систем може да се контролира X и Z оската движења во исто време. Тој автоматски може да заврши цилиндрична и конусна површина, цилиндрични површини, кружни лак површини, крајот сурфање ...

 • Аранжман кревет ЦПУ Струг машина TCK66A

  Аранжман кревет ЦПУ Струг машина TCK66A

  Краток опис:

  Product main features: Higher accuracy Taiwan linear guideways Higher speed spindle unit,optional homemade spindle Higher rigidity cast iron Integrated automatic lubrication One-piece casting slant bed cnc lathe Product main technical specification: Specification Unit TCK66A Max.swing over bed mm 660 Max.swing over cross slide mm 400 Max.workpiece length mm 600 Spindle unit mm 260 ...

 • Аранжман кревет ЦПУ Струг машина TCK420

  Аранжман кревет ЦПУ Струг машина TCK420

  Краток опис:

  Примена: Машината се алатките за аранжман кревет CNC машина на поголема брзина, поголема прецизност и повисоки reliability.The вретено е во единица структура, серво главниот мотор за високо speed.The хидраулични чак е вработен за стегање на работното парче, што ја прави стегање со 5 аголна, од кои 3 се сместени во предниот дел и 2 во back.It прави поголема брзина и поголема цврстина .Machine усвои ...

 • Аранжман кревет ЦПУ Струг машина TCK520

  Аранжман кревет ЦПУ Струг машина TCK520

  Краток опис:

  Примена: Машината се алатките за аранжман кревет CNC машина на поголема брзина, поголема прецизност и повисоки reliability.The вретено е во единица структура, серво главниот мотор за високо speed.The хидраулични чак е вработен за стегање на работното парче, што ја прави стегање со 5 аголна, од кои 3 се сместени во предниот дел и 2 во back.It прави поголема брзина и поголема цврстина .Machine усвои ...

 • Аранжман кревет ЦПУ Струг машина TCK6340

  Аранжман кревет ЦПУ Струг машина TCK6340

  Краток опис:

  Примена: Оваа машина е применлив на автомобил, мотоцикл, електроника, воздушната воена, нафта и друга индустрија. Тоа би можело да се претвори во конусна површина, кружни површина лак, крајот лицето на ротирачки делови, исто така, може да се претвори различни метрички и инчен теми и слично, со поголема ефикасност и поголема прецизност во рефус. Главните карактеристики на изведбата: 1,45 степени аранжман кревет ЦПУ струг 2.Higher ...

 • Аранжман кревет ЦПУ Струг машина CLK6140S

  Аранжман кревет ЦПУ Струг машина CLK6140S

  Краток опис:

  Аранжман кревет Струг машина карактеристики: Хидраулични опашка-акции од 30 ° Аранжман кревет, отстранување чип мазни, цврсти добра 10-хидраулична бедем, 3-чак 8 со голема брзина шупливи хидраулични чак и мека канџи прецизен висок ригидност линеарна водич тркалање Висока брзина на вретеното единица (4000rpm) Стандардна опрема: FAUNC OI од своите-TC ЦПУ систем, 7,5 kW серво вретено мотор 30 ° аранжман кревет 3-вилица хидраулични чак и меки вилица X / ...

 • Аранжман кревет ЦПУ Струг машина CLK6150S

  Аранжман кревет ЦПУ Струг машина CLK6150S

  Краток опис:

  Аранжман кревет Струг машина карактеристики: Хидраулични опашка-акции од 30 ° Аранжман кревет, отстранување чип мазни, цврсти добра 10-хидраулична бедем, 3-чак 8 со голема брзина шупливи хидраулични чак и мека канџи прецизен висок ригидност линеарна водич тркалање Висока брзина на вретеното единица (4000rpm) Стандардна опрема: FAUNC OI од своите-TC ЦПУ систем, 7,5 kW серво вретено мотор 30 ° аранжман кревет 3-вилица хидраулични чак и меки вилица X / ...

Send your message to us:

WhatsApp Онлајн Chat!