China Vertical Machining Center VMC850 Manufacturer and Supplier | Hoton
Добредојдовте на нашата веб-сајтови!

Vertical Machining Center VMC850

Краток опис:

Вертикална машина центар карактеристики: 1. трупот на авионот и главни компоненти се со висока јачина леано железо, стабилност микроструктура, се осигура стабилноста на машина алатка за долгорочна употреба. 2. колона на дното од типот тип мост структура, во комбинација со голема кутија база, во голема мера намалување на вибрации на машината за тешки сечење 3.The пред тензија прецизност топката завртка диск 4. голема брзина, висока прецизност, со висока цврстина вретено единица 5. дизајн на поделба масло-вода 6. повремен AUTOMA ...


детали за производот

Тагови производ

Вертикална машина центар карактеристики:

1. трупот на авионот и главни компоненти се со висока јачина леано железо, стабилност микроструктура, обезбедување на

стабилноста на машина алатка за долгорочна употреба.

2. колона на дното од типот тип мост структура, во комбинација со голема кутија база, во голема мера

намалување на вибрации на машината за тешки сечење

3. претходна напнатост прецизност топката завртка диск

4. голема брзина, висока прецизност, со висока цврстина вретено единица

5. дизајн на поделба масло-вода

6. повремен автоматско подмачкување

систем 7.Automatic стружење нож

примена:

вертикална обработка центар може да се примени во многу области, како што се механички обработка и мувла

производство, canadapt од roughing да заврши обработка на барања, има карактеристики на

висока прецизност, висока ефикасност, се widelyused во воздушната воена индустрија, мувла, автомобилот,

мотори со внатрешно согорување, текстилни машини, преработка на хемиски машини, нафта, електроника и други индустрии.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

СПЕЦИФИКАЦИИ

ЕДИНИЦИ

VMC850

X-оската патување

мм

900

Y-оската патување

мм

550

Z-оската патување

мм

550

маса големина

мм

1100 × 500

Максимално оптоварување маса

килограм

500

Т-слот (слот број × ширина × теренот)

мм

5-18-100

вретено моќ

kw

7.5

Максимална брзина на вретеното

вртежи во минута

8000

Рапид пресек (X / Y / Z)

мм / мин

18000

сечење храна

мм / мин

1-6000

Вретено носот на маса

мм

130-680

Вретеното центар за да се колона површина растојание железнички

мм

540

Максимален дијаметар алатка

мм

Φ130

Максимална должина алатка

мм

300

Максимална алатка тежат

килограм

8

позиционирање точност

мм

± 0.008

Повторете точност

мм

± 0.0075

тежина на машината

килограм

5800

димензии

мм

3600 × 2360 × 2500


  • Тема:
  • Следно:

  • Испратете ни ја вашата порака:

    Испратете ни ја вашата порака:

    WhatsApp Онлајн Chat!